Җәмәгать киңлекләрен сайлау буенча онлайн тавыш бирү 15 июньгә кадәр озайтыла

2019 елның 26 апреле, җомга

Татарстан Республикасы дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр порталында һәм «ТР Хезмәтләре» мобиль кушымтасында «Уңайлы шәһәр тирәлеген формалаштыру»программасы кысаларында 2020 елда төзекләндереләчәк парклар, скверлар, мәйданнар, яр чаллы, урамнар һәм башка территорияләрне сайлау буенча онлайн-сораштыру озайтыла.

Сервистан файдалану өчен ТР Дәүләт хезмәтләре порталында «Сораштыру» бүлегендә авторизацияләнергә кирәк. Респондентлар иң өстенлекле территорияләрне – парклар, скверлар, мәйданнар, ярлар, урамнарны – тәкъдим ителгән вариантлардан сайлап алалар, шулай ук үз тәкъдимнәрен күрсәтә алалар.

Исегезгә төшерәбез, тавыш бирү адреслы, ягъни муниципаль район халкы бары тик үз районы территориясе өчен генә тавыш бирә ала. Бу исә әлеге территориядәге җәмәгать киңлекләрен карап йөрүчеләрнең һәм халыкның шәхси фикерен алырга мөмкинлек бирә.

Сораштыру 2019 елның 15 июненә кадәр дәвам итәчәк, аның 2020 елда төзекләндерү өчен территорияләр исемлеге төзеләчәк, шул исәптән социологик сораштырулар һәм узган иҗтимагый фикер алышулар нәтиҗәләрен исәпкә алып.

Исегезгә төшерәбез, узган ел мондый сораштыру беренче тапкыр уздырылган иде. Онлайн тавыш бирү нәтиҗәләре нигезендә Татарстан Республикасында 49 объект 2019 елга төзекләндерү программасына кертелгән иде.