Бәркәтә урта гомуми белем бирү мәктәбе укучылары өчен күчмә фолк дәрес

2024 елның 15 марты, җомга

Территорияләрендә сайлау участоклары булдырылган Татарстан мәктәпләре укучылары өчен РФ Президентын сайлау көнендә махсус дәресләр оештырыла.

Шуңа бәйле рәвештә укучыларны музейларга, китапханәләргә җибәрделәр, үз чиратында, Чирмешән районында Татарстан халыклары Ассамблеясы вәкиллеге җитәкчесе Закирова Әлфия Мусаид кызы җитәкчелегендә 15 мартта Бәркәтә урта гомуми белем бирү мәктәбе укучылары өчен күчмә фолкурок үткәрделәр,  чарада 67 бала катнашты.

Ассамблея вәкиллеге җитәкчесе Әлфия Мусаид кызы укучыларга Дуслык йорты эше турында сөйләде.

Балалар тарих, костюмнар, традицияләр белән таныштылар.

Балалар өчен Чирмешән районында яшәүче халыкларның 4 төп милли костюмы тәкъдим ителде. Укучылар аларны сынап карый алдылар, һәм төрле милләт музыкасына  биеделәр.

Шулай ук балаларга тематик уеннар әзерләнгән иде.

Чара ахырында барлык сыйныф җитәкчеләренә Рәхмәт хатлары тапшырылды.

Дәрес җылы һәм уңайлы атмосферада үтте, моның өчен укучыларга һәм аларның укытучыларына рәхмәт белдерәбез!