«Россия халыкларының яңа ел традицияләре» дигән танып-белү-уен сәгате

2022 елның 23 декабре, җомга

Үзәк балалар китапханәсендә 1нче Чирмешән урта мәктәбе балалары өчен «Россия халыкларының яңа ел традицияләре» дигән танып-белү-уен сәгате үткәрелде. Китапханәчеләр яшь укучыларны Яңа ел бәйрәме тарихы белән таныштырдылар: традицияләр, Яңа ел чыршысы барлыкка килү тарихы, һәм, әлбәттә, бүләкләр бирүче - Кыш бабай турында сөйләделәр. Балалар мавыктыргыч уеннарда катнаштылар, табышмаклар чиштеләр, әкияти викторинада катнаштылар. Балалар игътибарына «Кышкы әкият чорында» дигән китап күргәзмәсе тәкъдим ителде. Чара ахырында Яңа ел әйлән-бәйләме уйнадылар, җырлар җырладылар, шигырьләр сөйләделәр. Балалар чегән кызының кызыклы фаразлары һәм биюләре белән күңел ачтылар. Балалар өчен иң күңелле мизгел - Санта Клаусның призлары һәм бүләкләре булды.