Район мәдәният йортында И. Абдуллинның «Тиле яшьлек» (Озорная молодость) пьесасы буенча спектакль күрсәтелде

2023 елның 27 октябре, җомга

26 октябрьдә район мәдәният йортында И.Абдуллинның «Тиле яшьлек» (Озорная молодость) пьесасы буенча спектакль күрсәтелде, режиссер - куючы Шакиров Рушания.

Спектакльне ике сеанста, Пушкин картасы буенча 13.30 сәгатьтә һәм 19.00 сәгатьтә күрсәттеләр.

Спектакльнең сюжеты Зөлкарнәй, Бытбылдык һәм Хәниф геройларының данлы өчлеге тирәсендә тупланган. Авылда матур Сандугач пәйда булгач, һәркем гашыйк була. Ә кыз  уенын башлап җибәрә: аларга чиратлап очрашулар билгели. Ләкин авыл егетләре үзләрен алдарга ирек бирмәделәр.

Тамашачылар үзешчән артистларның уенын бик җылы кабул иттеләр.

Спектакльдән соң тамашачылар үзләренең уңай хисләре һәм тәэсирләре белән уртаклаштылар. Моның өчен артистлар аларга бик рәхмәтле булдылар.