Район мәдәният йортында Чирмешән район үзәге оешмалары һәм учреждениеләре арасында район халык иҗаты фестиваленең беренче сайлап алу туры узды

2023 елның 22 ноябре, чәршәмбе

21 ноябрьдә район мәдәният йортында Чирмешән район үзәге оешмалары һәм учреждениеләре арасында район халык иҗаты фестиваленең беренче сайлап алу туры узды, ул Россия Федерациясе педагогы һәм остазы елына һәм Татарстан Республикасында милли мәдәниятләр һәм традицияләр елына багышланган.

Быел безнең  яраткан фестивальгә 67 ел. Ул сайлап алу турларында да, гала-концертта да тулы заллар җыя.

Район оешмалары үзләренең талантларын һәм иҗади номерларын тәкъдим итте:

Халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге "Игелекле йөрәк"

1 нче Чирмешән урта гомуми белем бирү мәктәбе

Чирмешән үзәкләштерелгән китапханә системасы

Чирмешән муниципаль районының мемориаль үзәге

Чирмешән өлкәннәр һәм инвалидлар  йорт- интернаты социаль хезмәт күрсәтүнең автоном дәүләт учреждениесе.

"Чирмешән Татэнергосбыт" акционерлык җәмгыяте

«Чирмешән районы коммуналь челтәрләре» муниципаль унитар предприятиесе.

«Чирмешән аграр техникумы» дәүләт автоном һөнәри белем бирү учреждениесе.

Чирмешән район үзәге оешмалары һәм учреждениеләре арасында ел саен үткәрелә торган халык иҗаты фестиваленең сайлап алу концертының икенче туры "Туган як җәүһәрләре" 24 ноябрьдә 19.00 сәгатьтә узачак.

Рәхим итегез!