Район мәдәният йортында "Самант" вокаль ансамбле "Якты киләчәк өчен!" исемле концерт күрсәтте

2024 елның 1 марты, җомга

Район мәдәният йортында "Самант" вокаль ансамбле хәрби-патриотик җырлардан төзелгән "Якты киләчәк өчен!" исемле концерт күрсәтте. Ансамбле җитәкчесе - Степанова Светлана Ивановна.

Концерт, беренче чиратта, хәрби-патриотик  җырлар белән таныштыра, Россиянең данлыклы сугышчылары һәм аларның батырлыклары турында сөйли һәм искә төшерә, шулай ук безнең көннәрдә хәрби хәрәкәтләрдә катнашучы солдатларга хөрмәт хисе  һәм Ватанга мәхәббәт тәрбияли. Концерт уздыру нәтиҗәсендә тамашачылар һәм катнашучылар хәзерге Россиянең хәрби тарихының аерым битләрен кабат кичерде, сугыш һәм хәрби хезмәт авырлыгы, Россия хәрбиләренең батырлыгы турында күбрәк белде. Һәрбер җыр - сугыш тарихының һәм илебез тарихының аерым бите.