«Ак чәчәк» хәйрия акциясе

2021 елның 29 октябре, җомга

Республикада мохтаҗ балаларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән «Ак чәчәк» хәйрия акциясе старт алды. Китапханә системасы акциядә актив катнашты. Үзәк, балалар һәм китапханәнең барлык филиалларында мәгълүмати сәгатьләр, әңгәмәләр, мастер - класслар үткәрделәр. Акциядә катнашучылар төрле илләрдә әлеге традициянең барлыкка килүе турында әңгәмә тыңладылар, анда җыелган акчалар туберкулез белән авыручы кешеләргә юнәлдерелде; узган гасырның бәйрәм үткәрү, иганәләр суммасы, ярминкәләр күрсәтү турындагы уникаль фотосурәтләре белән слайд-презентация карадылар. Хәзерге вакытта, әлеге Акция онкология авырулары булган балаларга ярдәм йөзеннән үткәрелә. Ак чәчәкләр ясау буенча мастер-классларда балалар үз куллары белән чәчәкләр ясадылар. Әңгәмә барышында һәр бала үзе өчен иң мөһим сыйфатны билгеләде- мәрхәмәтлелек.