"Чирмешән этногүзәле"

2021 елның 22 ноябре, дүшәмбе

Узган шимбәдә, 20 ноябрьдә, район мәдәният йортының концерт залында чын мәгънәсендә аншлаг булды: республикада эпидемиологик хәл аркасында, урын барлык кешегә дә җитмәде, әмма тамашачыларны бу борчымады, күпләр конкурстан онлайн форматта карады. Шунысы куанычлы, бу юлы танылган шәхесләр түгел, ә безнең җирле йолдызчыкларыбыз шуның кадәр халык җыйды. Сәхнәдә кунакчыл Чирмешән җирендә яшәүче 15 гүзәл очрашты.

Зал һәр катнашучыны шулкадәр җылы кабул итте һәм шау-шу куптарды, кыскасы, кем җиңәчәген аңлау мөмкин хәл түгел иде. Мондый төрле һәм талантлы кызларны ничек сайларга була?! Сайлау формуласының серен жюри гына белә иде. Оештыручылар аңлатканча, призерларны башкару осталыгы, репертуарның катлаулылыгы һәм туган телне белү дәрәҗәсе кебек критерийлар буенча сайлап алганнар.

Беренче урынны Чуаш чибәре - Ульяновка авыл җирлегеннән Анна Иванова яулады. Ул үзенең милли ризыгын-шертан һәм үзенең милли туй киемен тәкъдим итмәгән, аны конкурс өчен әнисе теккән.

Беренче вице-мисс-Түбән Кәминкә авыл җирлеге кызы-Радилә Халикова. Ә икенче вице-мисс Яңа Элмәле авыл җирлегеннән Арина Ухливанова булды.