ТАССР Прокуроры истәлеген мәңгеләштерүгә, шулай ук Хәмидуллин Идият Хәлил улының 100 еллыгына багышланган тантаналы митинг

2023 елның 10 июле, дүшәмбе

10 июльдә прокуратура бинасы янында ТАССР Прокуроры истәлеген мәңгеләштерүгә, шулай ук Хәмидуллин Идият Хәмидуллинның 100 еллыгына багышланган тантаналы митинг узды.

Идият Хәлил улы Хәмидуллин үзенең гадәти булмаган сәләтләре аркасында дүрт конституцион срок дәвамында - егерме ел дәвамында республика прокуроры вазифасын биләгән. Идият Хәлил улы Хәмидуллин Бөек Ватан сугышында катнашкан һәм инвалид, ике Хезмәт Кызыл Байрагы ордены, Халыклар Дуслыгы ордены белән бүләкләнгән, юридик фәннәр кандидаты, РСФСРның Атказанган юристы булган. Ул тирә-юньдәгеләр арасында зур хөрмәт һәм бәхәссез абруй казанган, аны принципиальлеге, югары әхлагы һәм гражданлыгы аерып торган.

Чарада Чирмешән муниципаль районы башлыгы Айбатов Рамил Тәлгать улы чыгыш ясады, шулай ук сүз Татарстан Республикасы прокуроры урынбасары Наумова Юлия Ивановнага бирелде.

Митингта катнашучылар Хәмидуллин Идият Хәлил улы бюстына чәчәкләр салдылар.