Район мәдәният йортында ел саен үткәрелә торган «Эхо веков в истории семьи - Тарихта без эзлебез» шәҗәрә фестиваленең район этабының сайлап алу туры узды

2024 елның 28 феврале, чәршәмбе

27 февральдә район мәдәният йортында ел саен үткәрелә торган «Эхо веков в истории семьи - Тарихта без эзлебез» шәҗәрә фестиваленең район этабының сайлап алу туры узды.

Гаилә бәйгесен ТР Архив эше буенча дәүләт комитеты үткәрә.

Чирмешән районының сайлап алу этабында Туймәт авыл җирлегеннән Кәримовлар гаиләсе, Әккирәйдән Калмыковлар гаиләсе һәм Чирмешәннән Митяевлар гаиләсе катнашты.

Конкурсның беренче этабы район мәдәният йортының йолалар залында узды, анда катнашучылар судьяларга һәм кунакларга милли ризыклар, үз һөнәрләре, казанышлары белән таныштырдылар һәм, әлбәттә, үзләренең шәҗәрәләре белән таныштырдылар.

Аннары, тамаша залында концерт номерлары һәм үз шәҗәрәләренең презентациясен тәкъдим иттеләр. Конкурсантларга үзләренең шәҗәрәләре турында  сөйләргә һәм алдан төзелгән шәҗәрә агачын күрсәтергә туры килде.

Барлык этаплар нәтиҗәләре буенча беренче урынны Кәримовлар гаиләсе, икенче урынны Калмыковлар гаиләсе, өченче урынны Митяевлар гаиләсе алды.

Зона турында Чирмешән муниципаль районы данын Кәримовлар гаиләсе яклаячак.

Уңышлар телибез!