2024 елда "Минем бизнес" үзәгендә эшмәкәрләр үз эшләрен үстерүгә 0,5 млрд сумнан артык акча алдылар

2024 елның 22 марты, җомга

Ташламалы процент ставкалары буенча микрозаймнар кече һәм урта эшкуарлык субъектлары һәм үзмәшгуль гражданнар өчен «минем бизнес» үзәгендә «Кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Ачык.

Дәүләт ярдәме ярдәмендә эшмәкәрләр Россия Банкының төп ставкасының 0,1 процентыннан 1/2 процентына кадәр 5 млн сумга кадәр процент ставкасы белән микрозаймнардан файдалана һәм үз эшләрен үстерә ала.

Микрозаймга гаризаны өйдән чыкмыйча, РФ МСП. цифрлы платформасында яки «Минем субсидияләрем " порталында бирергә мөмкин.
Татарстан Республикасы территориясендә бизнеска дәүләт ярдәме программасы турында 8(843)524-90-90 номеры буенча һәм сайтта тулырак белергә fpprt.ru

РФ Президенты Владимир Путин башлап җибәргән һәм беренче вице-премьер Андрей Белоусов курируе «Кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән кече һәм урта эшкуарлык субъектларына дәүләт ярдәме гамәлгә ашырыла.