Район хуҗалыкларында үзара тикшерү бара, терлекләрнең ничек кышлавын, трактор һәм авыл хуҗалыгы техникаларының ремонтын, чәчүлек орлык әзерлеген карыйлар

2017 елның 20 марты, дүшәмбе

Район хуҗалыкларында  март башыннан үзара тикшерү бара, терлекләрнең ничек кышлавын, трактор һәм авыл хуҗалыгы техникаларының ремонтын, чәчүлек орлык әзерлеген карыйлар.

"Чирмешән АГРО" җәмгыятендә техникаларның язгы эшләргә әзерлеге югары дәрәҗәдә, урып-җыю эшендә кулланылачак техникалар ремонтына керешкәннәр. "Сөлчә" җәмгыятендә һәм "Иванов Ю.С."  крестьян-фермер хуҗалыкларында да эш начар оештырылмаган, язгы чәчүгә орлыклары җитәрлек.

Үзара тикшерү "Андреевка", "Авангард", "ҮтәмешАГРО" җәмгыятләрендә, "Варкичев", "Камалова Р.", "Митяев", "Горбатов", "Ибәтуллин", "Шәйхетдинов Р. Р." "Серендеев Н.И." крестьян-фермер хуҗалыкларныда узды. Бу хуҗалыкларда язгы эшләргә әзерлек бара.

Үзара тикшерү дәвам итә.