апрель, 2024 ел

Чирмешән районы якташлары  очрашуы.

якшәмбе

"Раушан" вокаль ансамбле ветераннары арасында уздырылучы "Балкыш" VIII Республика үзешчән башкаручылар фестивале лауреаты дипломына ия булды.

Район мәдәният йортында татар шагыйре Габдулла Тукайның тууына 138 ел тулуга багышланган чара узды.

чәршәмбе

Анна Иванова XXIV Ачык республика телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең III дәрәҗә дипломына ия булды.

апрель, 2024 ел

Район мәдәният йортында хәрби хезмәткә чакырылучылар көне узды.

чәршәмбе

2024 елның 16 апрелендә Чирмешән районында КВН "Әйдә, ШаяРТ" татар лигасы фестиваленең район этабының сайлап алу туры узды.

пәнҗешәмбе

Чирмешән муниципаль районында, Яшьләр мәйданчыгында, Нәүрүз бәйрәмен  билгеләп үттеләр.

җомга

Бәркәтә урта гомуми белем бирү мәктәбе укучылары өчен күчмә фолк дәрес.

пәнҗешәмбе

"Созвездие-Йолдызлык" XXIV  ачык республика телевизион яшьләр эстрада сәнгате фестиваленең зона этабының гала-концерты.

җомга

Район мәдәният йортында "Самант" вокаль ансамбле "Якты киләчәк өчен!" исемле концерт күрсәтте.