Атналык киңәшмә

2023 елның 2 июне, җомга

Бүген, 2023 елның 2 июнендә, Чирмешән муниципаль районы башлыгы Рамил Айбатов район учреждениеләре, оешмалары җитәкчеләре һәм авыл җирлекләре башлыклары белән атналык планерка үткәрде.

Киңәшмә «Чирмешән өлкәннәр һәм инвалидлар өчен интернат-йорты» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесе директоры Закиров Илшат Бариевичның 60 яшьлек юбилее белән котлаудан башланды, шулай ук район башлыгы Рамил Айбатов Ульяновка авыл җирлеге башлыгы Шәмсетдинов Самат Зәкиевичны 63 яшьлек юбилее белән котлады.

Рамил Тәлгать улы хәбәр иткәнчә, 28 майда районда Иске Котыш авыл җирлегенең 3 нче бер мандатлы сайлау округы буенча өстәмә депутатлар сайлаулары узган. Сайлаучыларның күпчелек тавышлары «Бердәм РОССИЯ» сәяси партиясеннән төп кандидат Надежда Габдрашитовна Гумеровага бирелде.

Мәгълүмат белән чыгыш ясадылар:

1. Районда бер атна эчендә оператив хәл турында:

Пешков Иван Николаевич Россия Эчке эшләр министрлыгының Чирмешән районы буенча бүлекчәсе начальнигы урынбасары.

2. Шәхси сектордан сөт җыю һәм тапшыру турында. Районда язгы кыр эшләренең барышы турында.

Гатин Мирзаһит Закир улы - районның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы.

3. 2023 елның 18 маеннан 1 июненә кадәр административ комиссия эше турында.

Рәхмәтуллина Рәмилә Мәүлит кызы - баш белгеч, административ комиссиянең җаваплы секретаре.

4. 2023 елның II яртыеллыгына язылу компаниясе турында.

Фәтхетдинова Любовь Александровна - Әлмәт районара почта бүлекчәсенең Чирмешән почта эшкәртү участогы җитәкчесе.

5. Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының Бәркәтә мәктәбе эше турында.

Гинванов Габдрашит Габдрахман улы – Татарстан Республикасы Чирмешән муниципаль районының Бәркәтә урта мәктәбе директоры.

6. "Орион" яшьләр үзәге " муниципаль бюджет учреждениесе эше турында.

Җамалтдинова Гөлшат Мәүлит кызы - "Орион" яшьләр үзәге директоры.

7. «Орион» яшьләр үзәге «муниципаль бюджет учреждениесе филиалының «Яшьтәш» яшьләр яшүсмерләр клубы эше турында.

Максумова Диләфруз Мәсхүт кызы - «Яшьтәш» яшьләр яшүсмерләр клубы мөдире.

8. Агымдагы елда башкарылган эш һәм гражданнар җыеннарында алынган наказларны үтәү барышы турында.

Әминов Минграй Минахтем улы - Яңа Кади авыл җирлеге башлыгы.